Baśniowo i jesiennie w Szkole Podstawowej w Stróżnej

Co roku 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to również dzień urodzin Walta Disneya, który jest chyba najbardziej rozpoznawalnym twórcą bajek. Któż nie zna Myszki Mickey, Kaczora Donalda czy psa Pluto. Bajki wnoszą radość i magię do naszego świata, a ich bohaterowie inspirują zarówno dzieci jak i dorosłych.

W naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I-III dołączyły do wspólnego celebrowania tego święta, wcielając się w swoich ulubionych bohaterów z bajek. I tak po naszej szkole spacerowały piękne księżniczki np. Elsa i Anna z Krainy Lodu, Czerwone Kapturki, Pocahontas i wiele innych. Chłopcy wcielili się np. w pieska Chase’a, Spidermana, Spin Mastera, Batmana itp. Dzieci z przedszkola słuchały pięknych bajek czytanych im przez starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie i ich bajkowe postacie  zostały nagrodzone słodyczami i pamiątkowymi zdjęciami.

Uczniowie z klas starszych, a więc IV-VIII świętowali natomiast  Dzień Kolorów Jesieni. W tym dniu przychodzili do szkoły ubrani w barwy jesienne.