Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Stróżnej

W pierwszych dniach maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Było to wyjątkowe wydarzenie, przygotowane przez uczniów klasy VII pod czujnym okiem nauczyciela historii, pana Daniela Durlaka, oraz nauczyciela wychowania fizycznego, pana Jacka Taraska.

Przygotowania do akademii trwały kilka tygodni. Uczniowie klasy VII z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy, starając się jak najlepiej oddać ducha tamtych historycznych dni. Pod przewodnictwem swoich nauczycieli, młodzież opracowała scenariusz, który łączył elementy słowne i muzyczne, tworząc spójną i wzruszającą całość.

Akademia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11:00 w szkolnej sali gimnastycznej, która na tę okazję została odpowiednio udekorowana symbolami narodowymi. Na tle biało-czerwonych flag, uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.

W programie akademii znalazły się recytacje wierszy patriotycznych, fragmenty przemówień oraz inscenizacje przedstawiające kluczowe momenty uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Całość przeplatana była fragmentami  muzyki poważnej takich kompozytorów jak Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann oraz Fryderyk Chopin. Dźwięki tych ponadczasowych kompozycji wprowadzały wszystkich obecnych w podniosły nastrój, doskonale oddając wagę historycznych wydarzeń.

Na zakończenie akademii, dyrektor szkoły, Andrzej Płaziński, podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do uczniów oraz nauczycieli: pana Daniela Durlaka i pana Jacka Taraska, którzy swoim entuzjazmem i zaangażowaniem zainspirowali młodzież do stworzenia tego niezapomnianego przedstawienia.

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja była nie tylko lekcją historii, ale także wspaniałą okazją do uczczenia naszych narodowych tradycji i wartości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji i uczestniczyli w tym wzruszającym wydarzeniu.

Daniel Durlak.