Wiosenny tydzień w SP Stróżna

Marzec w naszej szkole był bardzo obfity w różne ciekawe wydarzenia, których inicjatorami był Samorząd Uczniowski.

Przede wszystkim uczciliśmy Dzień Kobiet, wręczając naszym Paniom kwiatki, a wszystkim dziewczynkom i uczennicom z klas starszych słodycze. Nasi uczniowie z samorządu – Oskar Zych i Kuba Durlak świetnie wywiązali się z tego zadania.

Później nastąpił „Szalony Wiosenny Tydzień”, gdzie 18 marca obchodziliśmy DZIEŃ BEZ PLECAKA. Uczniowie zamiast tradycyjnego plecaka przynosili przeróżne rzeczy … nawet taczki, czy obudowę komputera. 19 marca był DNIEM NA OPAK! Uczniowie zakładali ubrania na lewą stronę. 20 marca to z kolei DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY, gdzie uczennice i uczniowie wykazali się pomysłowością w tworzeniu ciekawych i odważnych fryzur.

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami zakładaliśmy kolorowe skarpetki.

Na zakończenie naszego szalonego tygodnia, czyli 22 marca odbył się DZIEŃ ŚWIETEGO PATRYKA. Uczciliśmy to święto, ubierając się na zielono, a uczniowie klasy IV przygotowali słodkie i zielone przekąski. Odbyła się również loteria czterolistnej koniczynki, gdzie czworo szczęśliwców z całej szkoły wygrało nagrody ufundowane przez przewodniczącą Młodzieżowej Rady Szkolnej.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wspomnianych wydarzeń!

Opiekunki SU:

Lidia Waśkowska i Wioletta Bogusz