Dzień Piżamy- akcja charytatywna w Stróżnej

Dnia 13 marca szkoła wzięła udział w Akcji Charytatywnej pt: „Dzień piżamy – obudź w sobie anioła” organizowanej przez Fundację Gdy liczy się czas. Fundacja ta zajmuje się wspieraniem dzieci chorych na raka. Fundusze ze zbiórek zostają przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu potrzebnego w czasie terapii oraz stworzenie ośrodka rehabilitacji dla onkochorych dzieci.

Dzień piżamy, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Zdrowie to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje
 z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie
i swojego miejsca w otaczającym świecie.

Tego dnia uczniowie przyszli ubrani w piżamy. Dlaczego akurat piżama była symbolem owej akcji? Ponieważ to podstawowy strój dzieci znajdujących się na oddziałach onkologii. Uczniowie  klas  IV-VII  pod kierunkiem pani Elżbiety Kurzawa i pana Tomasza Taraska wykonali wspólnie przepiękne plakaty promujące zdrowie, które zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.  Dyrektor szkoły pan Andrzej Płaziński objaśnił znaczenie powyższej akcji i zachęcił brawami do promowania zdrowia i czynienia dobra.

Do akcji włączyły się dzieci z oddziału zerowego, uczniowie i pracownicy szkoły.
W tym dniu  wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na wsparcie dzieci na oddziałach onkologii, zakup pomp do chemioterapii i ośrodek rehabilitacji dla dzieci po leczeniu.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać 541zł. Pieniądze zostały przeliczone w wolontariuszy- uczennic klasy VIII –
Julii Podobińskiej oraz Karoliny Gazdy. Całość została wpłacona na konto Fundacji Gdy Liczy się Czas. Inicjatorem  akcji była Lidia Waśkowska. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich zaangażowanym w Akcję. Warto być dobrym!
Zapraszamy do galerii zdjęć.