Uczennice SP Stróżna – Wolontariuszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2023 r. nasze uczennice z klasy ósmej dołączyły do grona wolontariuszy 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Wskazane osoby już w piątek (27 stycznia) kwestowały na terenie szkoły. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele z panem dyrektorem na czele wspomogli akcję, dostając w zamian charakterystyczne czerwone serduszka.

W niedzielę wolontariuszki pod opieką pani Wioletty Bogusz kwestowały przy bramach wejściowych do kościoła parafialnego. Mieszkańcy wsi okazali dobre serca i hojnie wsparli zbiórkę.

Nasi uczniowie wzięli także udział w finałowej imprezie, która odbyła się na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Bobowej. Dzieci z klasy II i III pod opieką swoich wychowawczyń: pani Elżbiety Kurzawy i pani Wiesławy Wiatr zaprezentowały pokaz musztry strażackiej i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mieli możliwość dołączyć do tak szczytnej akcji i przyczynić się do nowego rekordu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Bobowa.